Artiesten
Mária Kráľovičová
Tsjechoslowakije
Beste films:
LENI (2015) (toneelregistratie)
Chrobák v hlave (2014) (toneelregistratie)
Louis Pasteur (1977) (Tv-film)
Gabriela Dzuríková
Tsjechoslowakije
Beste films:
Tančiareň (2013) (toneelregistratie)
Eva Nová (2015)
Ženský zákon (2009) (toneelregistratie)
Monika Hilmerová
Tsjechoslowakije
Beste films:
Tata (2000) (toneelregistratie)
Uprising (2001) (Tv-film)
Der Lebensborn - Pramen života (2000)
Eva Mária Chalupová
Eerste Slowaakse Republiek
Beste films:
Polnočná omša (1962)
Červené víno (1976) (Tv-film)
Naši synovia (1975) (serie)
Diana Mórová
Tsjechoslowakije
Beste films:
Jozef Mak (2021) (Tv-film)
Martha et moi (1990)
Na konci hry (2002) (Tv-film)
Monika Potokárová
Tsjechoslowakije
Božidara Turzonovová
Bulgarije
Beste films:
Na skle maľované (1980) (Tv-film)
Romulus Veľký (1992) (Tv-film)
Kým kohút nezaspieva (1972)
Oldo Hlaváček
Tsjechoslowakije
Beste films:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (Tv-film)
Na skle maľované (1980) (Tv-film)
Sváko Ragan (1976) (Tv-film)
František Kovár
Tsjechoslowakije
Beste films:
Adolf Eichmann (1988) (Tv-film)
Tisícročná včela (1983)
Červené víno (1976) (Tv-film)
Dušan Jamrich
Tsjechoslowakije
Beste films:
Na skle maľované (1980) (Tv-film)
Rok na dedine (1967) (Tv-film)
Henrich IV. (1987) (toneelregistratie)
Martin Huba
Eerste Slowaakse Republiek
Beste films:
Hořící keř (2013) (Tv-film)
Musíme si pomáhat (2000)
Adolf Eichmann (1988) (Tv-film)
Ľubomír Paulovič
Tsjechoslowakije
Beste films:
Divadelná komédia (1994) (toneelregistratie)
LENI (2015) (toneelregistratie)
Henrich IV. (1987) (toneelregistratie)
Ondřej Gregor Brzobohatý
Tsjechoslowakije
Beste films:
Národ sobě - kultura tobě (2021) (concert)
Setkání s hvězdou (2011) (serie)
Zakázaný člověk (2009) (Tv-film)
Peter Brajerčík
Tsjechoslowakije
Beste films:
LENI (2015) (toneelregistratie)
Kto je ďalší? (2018)
Attonitas (2012)
Daniel Fischer
Tsjechoslowakije
Beste films:
Invalid (2023)
Nech je svetlo (2019)
Nedodržaný sľub (2009)
Ondrej Kovaľ
Tsjechoslowakije
Beste films:
Želary (2003)
Občanský průkaz (2010)
Tančiareň (2013) (toneelregistratie)
Roman Polák
Tsjechoslowakije
Beste films:
Případy 1. oddělení (2014) (serie)
Rédl (2018) (serie)
Volha (2023) (serie)
Táňa Pauhofová
Tsjechoslowakije
Beste films:
Hořící keř (2013) (Tv-film)
Kukura (2014) (toneelregistratie)
BrainStorm (2008) (Tv-film)
Jozef Vajda
Tsjechoslowakije
Beste films:
Zhŕňajova nevesta (1978) (Tv-film)
Henrich IV. (1987) (toneelregistratie)
Chrobák v hlave (2014) (toneelregistratie)