Acteurs
Dagmar Sanitrová
Tsjechoslowakije
De beste series:
Mesto tieňov (2008) (serie)
Bakaláři (1972) (serie)
Štúrovci (1991) (serie)
Magda Paveleková
Tsjechoslowakije
De beste series:
Útek zo zlatej krajiny (1977) (serie)
Parížski mohykáni (1971) (serie)
Zaprášené histórie Ema Bohúňa (1970) (serie)
Slávo Záhradník
Tsjechoslowakije
De beste series:
Lekár umierajúceho času (1983) (serie)
V tieni vlkov (1971) (serie)
Straty a nálezy (1974) (serie)
Božidara Turzonovová
Bulgarije
De beste series:
Tajné životy (2014) (serie)
Křeček v noční košili (1987) (serie)
Život bez konca (1982) (serie)
Marián Zednikovič
Tsjechoslowakije
De beste series:
Lekár umierajúceho času (1983) (serie)
Naši synovia (1975) (serie)
Život bez konca (1982) (serie)
Igor Čilík
Eerste Slowaakse Republiek
De beste series:
Tisícročná včela (1983) (serie)
Nepokojná láska (1975) (serie)
V tieni vlkov (1971) (serie)
Michal Gučík
Tsjechoslowakije
De beste series:
Alžbetin dvor (1986) (serie)
Mesto tieňov (2008) (serie)
Bakaláři (1972) (serie)
Roman Luknár
Tsjechoslowakije
De beste series:
Případy 1. oddělení (2014) (serie)
Hniezdo (2020) (serie)
České století (2013) (serie)
Matej Landl
Tsjechoslowakije
De beste series:
Devadesátky (2022) (serie)
Tajné životy (2014) (serie)
Labyrint (2015) (serie)
Andrea Hrašková
De beste series:
Bakalári (1974) (serie)
Karol Spišák
Eerste Slowaakse Republiek
De beste series:
A. C. Dupin zasahuje (1970) (serie)
Bakaláři (1972) (serie)
Tajomný ostrov (1984) (serie)
Karol Čálik
Eerste Slowaakse Republiek
De beste series:
Naši synovia (1975) (serie)
Der Ochsenkrieg (1987) (serie)
V tieni vlkov (1971) (serie)
Vlado Müller
Tsjechoslowakije
De beste series:
Alžbetin dvor (1986) (serie)
Straty a nálezy (1974) (serie)
A. C. Dupin zasahuje (1970) (serie)
Marian Labuda
Eerste Slowaakse Republiek
De beste series:
Četnické humoresky (2001) (serie)
Dobrodružstvá Budzogáňa, zbojníckeho kapitána (1972) (serie)
Sedem statočných budíkov (1975) (serie)
František Kovár
Tsjechoslowakije
De beste series:
Dobrodružství kriminalistiky (1989) (serie)
Tisícročná včela (1983) (serie)
Lekár umierajúceho času (1983) (serie)
Ľudovít Greššo
Oostenrijk-Hongarije
De beste series:
V tieni vlkov (1971) (serie)
Parížski mohykáni (1971) (serie)
Jedenáste prikázanie (1977) (serie)
Ivan Palúch
Eerste Slowaakse Republiek
De beste series:
Naši synovia (1975) (serie)
Útek zo zlatej krajiny (1977) (serie)
Mesto tieňov (2008) (serie)
Jozef Skovay
Tsjechoslowakije
De beste series:
Bakaláři (1972) (serie)
Kluci z mraveniště (1979) (serie)
Snehuľkovia (1971) (serie)
Mária Prechovská
Tsjechoslowakije
De beste series:
Príbehy z lepšej spoločnosti (1969) (serie)
Bakaláři (1972) (serie)
Stará mať rozpráva (1975) (serie)
Oľga Zöllnerová
Tsjechoslowakije
De beste series:
Straty a nálezy (1974) (serie)
Nech žije deduško (1978) (serie)
Zrkadlo občana Pokorného (1967) (serie)